piątek, 26 grudnia 2014

JAK TEN CZAS LECI ?

Mija kolejny rok w moim życiu . Jaki był ? Nie za dobry ,ale nie narzekam .Liczy się tylko zdrowie i szczęście rodziny. Czasem było łatwo jak to mówią z górki ,a czasem musiałam się porządnie wspinać. Straciłam wiele, ale jeszcze więcej zyskałam.  Poznałam wielu   nowych ludzi i nowe miejsca.  Na kilku się zawiodłam .,ale za to co się stało mogę mieć pretensje do samej siebie .Miałam zasadę daj a będzie Ci dane .,w zamian moja przyjaźń , dobroć i bezinteresowność  została wykorzystana do minimum a potem już niepotrzebna- odrzucona .


.I tak w życiu bywa .Trzeba  iść do przodu i nie oglądać się za siebie. Ci, którzy  warci są  naszej przyjaźni na pewno  dotrzymają nam  kroku .Dzięki moim wpisom na blogu poznałam  kilka wartościowych  osób, które w chwilach słabości  dodawały mi otuchy i pomagały w różny sposób. Nie podam imion bo nie chcę  nikogo pominąć .Oni sami wiedzą o kogo chodzi. Dziękuję za liczne odwiedziny , komentarze ,prywatne wiadomości ,podarunki w postaci lalek.


Kolekcja lalek w mijającym roku powiększyła się w nie kontrolowany sposób. Muszę być bardziej stanowcza i nie kupować lalek kierując się sentymentem ale rozsądkiem., w przeciwnym razie moje mieszkanie stanie się  rupieciarnią. Początkiem nowego  roku  młodsza córka wyfruwa  z rodzinnego gniazda i zwolni się  pokój. Kupiłam już nowe regały i witrynki przeznaczone dla lalek. Podczas przeprowadzki będę segregować moje skarby i niestety wiele z nich pójdzie do nowych domów. Jak tak patrzę na  stojące wokół mnie lalki  to trudno będzie rozstać się z niektórymi.
Koniecznie muszą zniknąć stojące po kątach kartony wypełnione lalkami do renowacji ,pełen karton lalek w strojach regionalnych i typu Barbie.Porcelanki na pewno zostaną .Przesortuję lalki z lat 70-80 szczególnie bobasy..Mam nadzieję ,że wytrwam w postanowieniach na Nowy Rok.

11 komentarzy:

 1. Właściwie już po świętach więc Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!
  Ja nie robię noworocznych postanowień, jakoś tak zawsze się składa, że nic z nich nie wychodzi. Wolę dać losowi szansę i może pozytywnie mnie zaskoczy? Czasem też patrzę na gromadę moich lalek i myślę, że zbiór przekroczył swoje ramy, ale jeszcze nie umiem się rozstać z żadną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ula, taka ladna kobieta jesteś! uśmiech proszę :-* super kolekcja i życzę ci wszystkiego dobrego, i duzo zdrowia! dollbby

  OdpowiedzUsuń
 3. Twoja kolekcja lal jest imponująca i piękna. To wspaniale, że wkładasz tyle serca w swoje lalkowe hobby. Życzę dużo zdrowia, radości i realizacji lalkowych planów w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piekna kolekcja, tylko czemu zupelnie bez usmiechu na zdjeciach? :) mam nadzieje, ze nie bedziesz musiala sie rozstawac z duza iloscia lalek. Wszystkiego naj!

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześliczna kolekcja !!! :)
  W Nowym Roku Zdrowia, Pogody Ducha i Wymarzonych Lalek !!! :):)

  OdpowiedzUsuń
 6. Twoja kolekcja to zbiór przepięknych lal! Wkładasz w to tyle serca i jest to widoczne! Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i spełnienia wszystkich lalkowych marzeń!

  OdpowiedzUsuń
 7. Spełnienia marzeń i silnej woli do realizacji planów!

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękna kolekcja - z przyjemnością oglądam:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdybym miała takie lale też nie wstydziłabym się pokazać twarzy :) super kolekcja :)

  OdpowiedzUsuń
 10. jak ja lubię tutaj zaglądać - cieszę się, że mogłam zajrzeć w oczęta -
  szkoda, że takie smutne... i ja wielokrotnie czułam się podobnie, ale
  nie zmieniło to mego nastawienia do innych - cóż, zawsze spotkać
  można wykorzystywaczy...
  mimo wszystko - życzę pogody ducha i zdrówka dla całej rodzinki ♥

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam z tej strony Anita Puck sie klania piekny i liczny pani dorobek mi do takiego jeszvze duzo brakuje piekne okazy a pocztowki przesliczne. Kozystajac z okazji zycze wszystkiego dobtego w Nowym Roku i prosze nie rezygnowac ze swojej pasji. W mojej kolekcji ostatnio pojawily sie dwa bobasy pozdrawiam dozobaczenia :)

  OdpowiedzUsuń