sobota, 10 października 2015

IDEAL DOLL część 2

W drugiej części przedstawię niektóre moje lalki pochodzące z różnych lat wyprodukowane przez Ideal Doll .Na wstępie dwie lalki z dzieciństwa moich córek. Kupiłam je w latach 80 tych ,już jako lalki używane.
                                                           WAKE UP THUMBELINA
To lalka dziecko wyprodukowana w 1976 roku  jako ostatni model lalki ruchomej. Lalkę wprowadzają w ruch dwie baterie R 20 .Po naciśnięciu przycisku na plecach podnosi głowę i przewraca się jak niemowlę . Ma bardzo niezwykła budowę  ciała ,głowa z winylu z włosami ,oczy malowane ,nogi z tkaniny. Ubranko oryginalne.

                                                                    PEBBLES

Druga to lalka z serii Pebbles bohaterowie kreskówki Flinstonowie wyprodukowana w latach 60 tych.Niestety bez oryginalnego ubioru. Wykonana w całości z twardego tworzywa.


                                                                    CRISSY
Jedna z licznej rodziny lalek Crissy  produkowanej w latach 1969 - 80 r Lalka jest przepiękna ,ma tak zwany system rosnących włosów. Specjalnym pokrętłem na plecach regulujemy długość włosów. Lalka ubrana jest w starannie uszytą jedwabną bieliznę i różowy szlafrok..


                                                                       CRISSY

                                                                   MISS REVLON
Lalki były produkowane w latach -60 tych .Ubrana w oryginalna sukienkę,pończoszki i buty na obcasach.

Zdjęcie z sieci


                                                       MOJA MISS REVLON


                                                           TONINastępna to kupiona niedawno lalka Toni .Produkcja tej lalki rozpoczęła się na przełomie lat 40-50 tych .Została zaprojektowana przez Bernarda Lipferta .Była jedną z najlepiej sprzedających się lalek firmy Ideal .Kupiłam ją w stanie idealnym ,niestety bez ubrania .Sukienkę uszyłam ,buty oryginalne -sygnowane.

Lalka Toni - zdjęcie z sieci 

Lalka Toni - zdjęcie z sieci                                                                 TONI W MOJEJ WERSJI

Zdjęcie z aukcji

Zdjęcie z aukcji

Zdjęcie z aukcji
Następne pannice zostały kupione od tego samego sprzedawcy co Toni. Obie miały uszkodzone nogi .Naprawę opisałam we wcześniejszym wpisie..Uszyłam sukienki ,bieliznę ,pończochy.Buty na obcasach są w trakcie pracy. Pierwszy raz robię takie buty ,podpatrzyłam jak to robią inne kolekcjonerki i próbuję .Efekty pokarzę jak skończę.Włosy na zdjęciach są jeszcze w nieładzie .Obecnie obie lalki stoją na półce w wałkach i się suszą.
Zdjęcie z internetuZdjęcie z aukcji                                                                      HARMONY
Ostatnia największa 60 cm to lalka sprzedawana przez Ideal tylko przez okres jednego roku 1972 .Oryginalna gra na czterostrunowej gitarze Ma piękne długie włosy i duże czarne oczy..Produkcja została zaprzestana ze względu na ogromne koszty uruchomienia lalki.Sprzedawane były w trzech wersjach ., Harmony, Bilani Beat i Rags przedślubna. Lalkę kupiłam golusieńką a że pochodzi z lat 70 tych uszyłam spodnie dzwony ,bluzkę z haftami i kapelusz oraz sandały. Powinna trzymać w rękach gitarę ale nie doszła na czas sesji.W zastępstwie ma saksofon.Muszę jeszcze zdobyć odpowiednio duże okulary i kolczyki w kształcie kół.
Zdjęcie z internetu
                                            DZIEWCZYNA -DZIECI KWIATÓW


Zdjęcie z aukcji

7 komentarzy:

 1. Różnorodność lalkowego tematu mnie zadziwia i rozczula. Te panienki i bobasy są naprawdę prześliczne a Ty robisz z nich jeszcze ładniejsze, niż były w oryginale! Masz do tego idealną rękę :)))
  Pozdrawiam bardzo serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. O Matulu panna z gitarą..... padłam, po nocach będzie mi się śnić :) Wszystkie te cuda posiadasz w domu, ależ zazdroszczę. Nie miałam pojęcia o istnieniu takich lalek, w ogóle co chwila dowiaduje się, że wiem że nic nie wiem :) ale uczę się. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przesliczne sa wszystkie <3 Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. każda ciekawa uwagi - ech, cuda, cuda...

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow.Wszystkie przepiękne pozdrawiam Anita z Pucka

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczne te Twoje panny od Ideala. Dotąd nie mam żadnej. buuu.

  OdpowiedzUsuń