piątek, 21 października 2016

RÓŻOWA WSTĄŻKA- APEL DLA KOBIET


Ten wpis powinien pojawić się na początku miesiąca ale nic straconego badać możemy się zawsze nie tylko w pazdzierniku .Co roku o tym czasie przypominam i namawiam wszystkie kobiety niezależnie od wieku o konieczności badania piersi i nie tylko .,jedynie tak możemy uchronić siebie przed tą straszną chorobą jaką jest rak piersi .Nawet sobie nie wyobrażacie ile corocznie kobiet umiera a ile jeszcze zachoruje w następnych dniach ,miesiącach ,latach. Statystyka brzmi przerażająco więc zadbaj o swoje zdrowie sama . Nie odkładaj badań na inny termin zrób je dzisiaj .
Ja robiłam mammografię co roku zawsze o tej samej porze a jednak zachorowałam .Ktoś pomyśli jeśli zachorowałam to po co te badania ? Mylne stwierdzenie .W moim przypadku  udało mi się pokonać tego stwora . ,ponieważ został rozpoznany we wcześniejszym stadium .Jednak nie na tyle wcześnie aby uratować pierś ,nie przyjąć strasznie wyniszczającej chemioterapii oraz radioterapii .
Najważniejsze ,że żyję . Badajcie swoje piersi co miesiąc podczas kąpieli .Wy najlepiej znacie swoje ciało i każdą zmianę wyczujecie pierwsze .Nie lekceważcie tych zmian .Każde zgrubienie wyczuwalne pod palcami ,którego wcześniej nie było zgłoście lekarzowi. Ja dzięki samobadaniu wyczułam guzek w mojej piersi .


PAMIĘTAJCIE RAK TO NIE WYROK1 komentarz:

  1. To straszne jakie sa statystyki zachorowan :( i Jakie szczescie ze udalo Ci sie pokonac ta straszna chorobe <3

    Ja od kiedy bylam nastolatka zaczelam badac sama piersi i ten nawyk mi pozostal do dzis. Sciskam i przytulam <3 <3

    OdpowiedzUsuń