piątek, 3 marca 2017

HELGA MATEJKA -REPRO

Kilka tygodni temu natknęłam się  na ogłoszenie sprzedaży lalki  od  Pani Anny z Krakowa. Po krótkiej i zdecydowanej negocjacji sprzedawczyni dosłała mi zdjęcia następnych lalek .Nie mogłam  oprzeć się  pokusie i ostatecznie kupiłam cztery porcelanki do niewielkiej renowacji   .
Wszystkie to reprodukcje znanych artystów i projektantów lalek . Przedstawię je po kolei .Pierwsza to reprodukcja Helgi Matejka -Niemcy .niestety żadnych informacji na temat pracy artystki nie znalazłam . W mojej kolekcji mam już jedną lalkę  tej projektantki ,mieszka już u mnie kilka lat .Dla przypomnienia pokarzę  zdjęcia.Zdjęcie z aukcji
Lalce uszyłam sukienkę przerabiając niemowlęcą ,dokleiłam rzęsy i peruczkę. Dostała również nowe kończyny


Lalka Pani Ani ma trochę inną budowę ,jest w pozycji siedzącejKorpus i kończyny zostawiłam oryginalne .Wstawiłam brakujące oczko ,które było w środku główki .Zmieniłam peruczkę na jaśniejszą .Ubrałam w sukienkę dołączoną do paczki nieco zmieniając jej dekolt . Pożółkła sukienka po kilkudniowym moczeniu i wypraniu nie odzyskała śnieżno białego koloru . Ostateczny kolor jest do przyjęcia.

4 komentarze:

  1. Urocza. Blond włosięta bardziej do niej pasują. Sukienka śliczna, nadaje jej charakteru. Czy grzechotka taka mała, czy lalka taka duża? Pozdrowionka:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przecudne dziewczę! Wygląda jak nowa! I jaka piękna! Lalki są u Ciebie naprawdę szczęśliwe!

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne są:)))podziwiam jak potrafisz doprowadzić lalki i ich ubranka do takiej świetności:))Pozdrawiam serdecznie:))0

    OdpowiedzUsuń