piątek, 8 listopada 2013

LALKI Z ŻÓŁWIKIEM

                       

                                       
                                                                           KLARA


Lalka sygnowana żółwikiem .Jest wykonana  z tworzywa ,głowa z gumy. Ma 55 cm wysokości i jest z lat 60- 70 ,. co potwierdzają zdjęcia znalezione w sieci. Do kupna lalki nie bardzo zachęcało mnie brak oczu i przeciętny wygląd lalki .Po za tym nie kolekcjonuję tego typu lalek. Jednak coś przeważyło szalę i znalazła się w mojej torbie .W domu dokładnie przyjrzałam się lalce i nic innego nie przyszło mi do głowy jak ratować  ślepe biedactwo. Dlaczego właśnie mnie  trafiają  się takie lalki? To chyba epidemia . Wprawiłam nowe oczy , ułożyłam przepiękne włosy .Lalka ujrzała światło  a ja zyskałam nowa lokatorkę.Zdjęcie z sieci

Lalka ma mechanizm płaczu


Zdjęcie z sieci

Klara z nowymi oczami

Nie wszystkie plamy z buzi lalki udało mi się zmyć

                                                           HENRY

Następny ślepiec ,któremu uratowałam oczy.Jest to lalek wykonany w całości z celuloidu .Ma 45 cm wysokości .Nad jego oczami muszę jeszcze popracować ,ale na razie nie mam właściwego materiału .Bardziej podobał by mi się w oczach koloru szarego ,w zielonych wygląda dziwnie , za bardzo wygałuszone .Malowane włosy na główce także do poprawy.Na razie prezentuje się tak...


   

Zdjęcie z aukcji
RESZTA GROMADKI CHŁOPCÓWZBYSZEK


Jest to stary lalek kupiony na rodzimej aukcji .Ma 40 cm i  lekko nie zamykające się oczko.Nie posiada sygnaturyZdjęcie z aukcji

Zdjęcie z aukcji

                                                                             MACIUŚ                                                      CELULOIDOWA KRUSZYNA                                                       ZBIORÓWKA  CHŁOPCÓW6 komentarzy:

 1. Świetne chłopaki. Klarcia przepiękna, dobrze, że ją uratowałaś. Ma cudne włosy. Niemieckie lalki słynęły z dobrych włosów i nie rozumiem dlaczego Stefki mają takie okropne siano na głowie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Klara śliczna, u moich starych żółwików z gumową twarzą też takie przebarwienia i zażółcona barwa jest. Chłopaki wszystkie rewelacyjne:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudne te lalki !!!
  Miałam kiedyś podobną lalkę do Klary , może kiedyś znowu na taką trafię ...
  Piękna jest , dobrze, że trafiła w Twoje ręce :):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Klara jest śliczna (chyba już nie raz pisałam jak lubię lalki z żółwikiem ;) Nowe oczka dobrałaś jej tak dobrze, ze właściwie ciężko się dopatrzyć że nie są oryginalne ;) Chłopaczki też fajniutkie :) moim faworytem jest chyba Zbyszek ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepięknie dobrałaś i wstawiłaś nowe oczka, ratując Klarę od ślepoty, teraz bardzo ładna z niej panienka, :) Co do gromadki chłopaków - sympatyczne z nich urwisy. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jesteś jak zwykle niesamowita, kochasz lalki i te najbardziej nieszczęśliwe wiedzą, że właśnie do Ciebie muszą trafić. Pozdrawiam serdecznie - Danuta / ta od Meli /.

  OdpowiedzUsuń