środa, 20 listopada 2013

MODLISZKA

Miałam już kilka lalek w pozycji klęczącej z rączkami złożonymi do modlitwy ,były to strasznie tandetne lalki chińskiej produkcji .Ostatnio trafiłam na całkiem milutką laleczkę w tej pozycji i postanowiłam ją zatrzymać .Włosy były  w strasznym stanie więc po rozczesaniu zaplotłam je w warkoczyki .Jej stara pożółkła garderoba znalazła miejsce w koszu .Lalka dostała nową wraz z śnieżnobiałym fartuszkiem.

Cudowny jest widok modlących się dzieci. ,tak rzadki dzisiaj. Dawniej ,kiedy byłam mała każdy dzień zaczynał się i kończył  modlitwą .Uczono nas pacierza od kołyski .Dzisiejsze mamy  nie dbają  i nie przekazują swoim dzieciom tradycji jaką jest modlitwa np., o dobre oceny w szkole,o zdrowie rodziców i dziadków.Ranek zaczynają w pośpiechu , zakupy,sprzątanie ,obiad i praca zawodowa .Czasu na modlitwę dzisiaj nie ma. Moje stwierdzenie nie odnosi się do wszystkich dzieci i nie sugeruję aby zrobić z naszych pociech  Modliszek, ale miło popatrzeć na złożone rączki dziecka ,które przez modlitwę proszą o zdrowie swoje i najbliższych .Albo klęczące przy łóżeczku ,ubrane w piżamkę ,czyż nie cudowny widok.


MODLITWA DZIECI NA STARYCH POCZTÓWKACHZdjęcia pocztówek-wyszukane w sieci.
3 komentarze:

 1. Lalka jest bardzo ładna - ma delikatną urodę. Warkoczyki tylko dodają uroku:) Ciekawa kolekcja pocztówek. Te dzieciaczki są przesłodkie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozczulające są te obrazki z modlącymi się zabawkami. Tak to smutne, że matki dziś zupełnie nie dbają o religijne wychowanie dzieci, bo to takie nienowoczesne. Myśl o tym, kto pomodli się przy jej grobie nie ma do nich dostępu, przecież mają siedem żyć.
  Laleczka jest urocza, nigdy jeszcze nie spotkałam takiej, na pewno bym nie ominęła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pocztówki wzruszające - zwłaszcza te z zabawkami .
  Laleczka ma dużo wdzięku , bardzo ładnie ją ubrałaś .
  W warkoczykach wygląda bardzo naturalnie :)

  OdpowiedzUsuń