wtorek, 11 lutego 2014

CHAPLINCharles "Charlie" Spencer Chaplin urodził się w kwietniu 1889 roku w Londynie w rodzinie aktorskiej .Niedługo po narodzeniu Charliego rodzice rozwiedli się a on pozostał pod opieka matki.  Żyli w bardzo trudnych warunkach .W 1846 roku z powodu braku pracy matki rodzina trafia do przytułku .Charlie z bratem pracują w warsztacie samochodowym. Ojciec alkoholik zmarł kiedy Charlie miał 12 lat a matka po załamaniu nerwowym zostaje umieszczona w zakładzie psychiatrycznym.zmarła w 1928 roku .Charlie z bratem musi sam zadbać o siebie. Podejmuje różne prace .W 1912 roku zostaje zauważony przez producenta filmowego Marka Sennetta ,który zatrudnił go w swoim  studiu. Jak głosi legenda w jednym z filmów Sennetta brakowało gagów. Zdesperowany producent kazał Charliemu ucharakteryzować się i zagrać bez przygotowania.Chaplin wpadł do garderoby i wybrał najgorsze ubranie stwarzając postać trampa.osobę z manierami,dżentelmena noszącego ciasny żakiecik ,przydługawe spodnie,rozchodzone buty,melonik,bambusową laseczkę i wąsik  W 1913 roku założył wraz z Mary Pickford własne studio .Był aktorem ,producentem,scenarzystą i kompozytorem .Zmarł 25 grudnia 1977 roku.                                       MÓJ PORCELANOWY LALEK  CHAPLINMa 47 cm wysokości i przybył do mnie w opłakanym stanie .Z lalki kupionej na aukcji pozostały tylko porcelanowe części Zapleśniały korpus musiałam uszyć od nowa .Ubranie kompletnie zniszczone ,nawet melonik był cały  popękany.Po odnowieniu lalek stał się przystojnym dżentelmenem. Zdjęcie z aukcji.
melonik zrobiłam z kubeczka po jogurcie

                                                 Wykroje ubrania Chaplina 
Przody z kołnierzem

Rękaw

Tył 


                                                             INNE LALKI CHAPLINA

6 komentarzy:

 1. Świetna robota i lalka odzyskała swój dawny blask. Osobiście bardzo lubię tę charakterystyczna postać - przygarnęłabym z chęcią:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie go odnowiłaś. Jeszcze tylko trzeba znaleźć odpowiednią laseczkę. Lalki sławnych osób to nie lada gratka dla kolekcjonera.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dałaś temu lalkowi nowy żywot :) Uwielbiam Charliego Chaplina jako aktora. Brzdąc należy do grupy moich najukochańszych filmów, a Dyktatora podziwiam za kunszt aktorski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale jesteś zdolna ! :)
  Teraz tramp może pokazać się w salonie , miał szczęście,
  że trafił w Twoje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki bardzo za wrzucenie wykroju, bardzo mi się przyda :) A abstrahując od samej lalki, to jestem zaskoczona "cywilnym" wyglądem pana Chaplina. To łobuzerskie spojrzenie na foto gdzie prezentuje lalkę :)

  OdpowiedzUsuń