wtorek, 18 listopada 2014

FIRMA KADER Ltd
Kader Ltd to firma produkująca zabawki - założona w Honkongu w 1948 roku.Obecna nazwa  Kader Holdihgs Co Ltd. Ich logo to litery OK w środku kuli .Jest  jednym z największych na świecie producentem zabawek.W latach 50 -60 tych produkowała lalki głównie typu bobas wykorzystując jako tworzywo plastik i hart plastik- twarde tworzywo. Niestety nie mam w swojej kolekcji żadnej lalki z tym logo więc przedstawiam zdjęcia wyszukane w sieci z różnych aukcji. Wpis  zamieszczam na prośbę obserwatorki mojego bloga,


8 komentarzy:

 1. Piękny jest:)
  Strasznie dawno żadny maluch mi się nie objawił, ach zazdroszczę takiego skarbu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Choć to nie moja "bajka" przyznaję, że te lalki mają duszę i są baaardzo urocze, mimo swoich kilkudziesięciu latek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne bobaski, nie znałam tego producenta lal:). A niektóre przypominnają mi bobasy Celba,

  usciski:)

  OdpowiedzUsuń
 4. O! Wcale bym się nie pogniewała, gdybym na takiego trafiła w moich lumpkach. Urocze laleczki. Kocham te vintage mordki. Ostatnio przytrafiła mi się podobna od Rosebud, ale musi poczekać na swoje 5 minut, bo nie mam w co ubrać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam szczęście posiadać taką lalę ale niestety bez dłoni ;(

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojej nawet nie wiedziałam o istnieniu tak uroczych bobasków. Pewnie nie są zbyt często spotykane, ale za to mają charakterystyczny wyraz buzi (niezwykle uroczy), więc teraz bez trudu będę mogła je rozpoznać. Bardzo interesujący i przydatny wpis, dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne są te "dzidziusie". :) Najładniejszy bobas jak dla mnie w tym różowym ubranku i białej czapeczce. Aż przejdę się do sklepu ze starymi, używanymi rzeczami, bo nie raz widziałam bardzo podobne lalki.

  OdpowiedzUsuń