poniedziałek, 13 listopada 2017

BETTY BOOP9 sierpnia 1930 roku Betty Boop zadebiutowała na dużym ekranie w kreskówce Dizzy Dishes stworzonej przez Fleischer Studios.
Pewnego dnia Dave Fleischer wręczył Grim Natwick zdjęcie piosenkarki Helen Kane i poprosił go o zaprojektowanie karykatury gwiazdy. Natewick narysował seksowną dziewczynę ,która miała głowę i uszy psa pudelka .W kreskówce gra rolę tancerki i piosenkarki ,która  występuje w otoczeniu śpiewających kotów i goryla.Kreskówka okazuje się hitem .Dave Fleischer uznał Betty w pierwszym pojawieniu za brzydką więc stopniowo ją przebudował .W 1931 roku Betty straciła psi pysk i stała się postacią ludzką .Psie uszy zastąpiły seksowne kolczyki.Helen KaneW 1931 roku wyprodukowano pierwsze lalki  wykonane z drewna z wizerunkiem Betty Boop.

Od  1935 do 1938  roku wydano serię komiksów o przygodach Betty i jej psa Bimbo .

W latach 50 tych nastąpił powrót kreskówek już z koloryzowanych .


W latach 80-tych nastąpiło odrodzenie zainteresowaniem Betty .Staje się symbolem floperów epoki depresji i epoki jezzowej .Zyskała status gwiazdy ,seksu .Pojawia się w kalendarzach ,reklamach ,bieliznie, w tatuażach , plakatach , na przedmiotach codziennego użytku . Firma Danbury Mint wydała mnóstwo figurek .

W moich zbiorach znalazła miejsce figurka z 1999 roku ,z ruchomą główką,Wysokość 19 cm-wykonana z tworzywa 

Ciekawostka 
    Aktorka i piosenkarka lat 30-tych uwielbiała fotografować się z lalkami

5 komentarzy:

 1. figurki wielce mi się podobają!

  marzę o drewnianej lalce BB :)))

  Twoja panienka ma przynajmniej
  szyję, w odróżnieniu do innych
  propozycji lalczanych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam ta postac <3 niestety nie mam zadnej Betty za to z przyjemnoscia ogladnelam ja u Ciebie <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie opisałaś historię Betty. Ja mam dwie. Jedną szmaciankę, którą już opisywałam i od niedawna malutką, plastikową, siedzącą figurkę. Jest słodka. Patrzę na Twoją i aż by mnie kusiło przełożyć główkę na barbiowate ciałko, bo wygląda, jakby można zdejmować główkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłem zafascynowany twoim wpisem na blogu. Jak wspaniale. Uwielbiam zobaczyć inspirację dla Betty Boop. Kochałem ją, kiedy byłem małą dziewczynką. Mój tata miał kilka kreskówek i grał je dla nas używając swojego starożytnego sprzętu. Dziękuję za komentarze i komentarze. HUG Mam nadzieję, że czujesz się dobrze i cieszycie się życiem! It is so great to be able to translate my language into yours. <3

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo lubię takie wpisy- sama nie mam cierpliwości do wyszukiwania informacji- ale wpisy czytam zachwycona! gratuluję dobrej roboty! świetnie, że Betty u Ciebie gości

  OdpowiedzUsuń