piątek, 27 września 2013

LALKI VINTAGE DOLLS ALEXANDER                             
Alexander Madame to marka amerykańskich  lalek kolekcjonerskich wprowadzonych ,przez Beatrice Alexander Behrman,  która w 1923 r  założyła Firmę Doll Alexander.Córka imigrantów z Rosji urodzona w Brooklynie Nowy Jork w dniu 9 marca 1893 r.Madame Alexander zaczęła spełniać swoje marzenia ,stworzenia ręcznie wykonanych pięknie lalek dla dzieci i kolekcjonerów.Wizją były niezachwiane przekonanie ,że lalki powinny  zaangażować wyobrażnię i przyczynić się do szczęścia i zrozumienia świata.Przez dziesięciolecia inspiracją jej dzieł stały się wielkie dzieła literatury,sztuki i różnych kultur świata.Od 90 lat firma podtrzymuje marzenia tworząc lalki ,które od pokoleń zachwycają kolekcjonerów na całym świecie.Jej pierwsze lalki wykonywano z kompozytu,Zmarła 3 pazdziernika 1990 r w wieku 95 lat.Obecnie firma mieści się w dzielnicy Midtown Nowy Jork.


Madame Alexander 1940 r
Madame Alexander i jej lalki


W 1930 r -wprowadzono pierwsze lalki na podstawie licencjonowanych  znaków z literatury i kina,Alicja w Krainie Czarów,Little Women i Przeminęło z wiatrem.


W 1940 r powstała pierwsza lalka w "uśpieniu "-ruchome oczy .

W 1944 r -stworzono linię lalek patriotycznych,a w 1947 wykorzystano nową technologię z firmy Du Pont -lalki wykonywano z twardego plastiku .Najpopularniejsze to Cissy,Lissy,Cissette i Elise.LALKI MADAME ALEXANDERCISSY

CISSY

CISSY
KATALOG LALEK Z 19420-1943 r

Kompletny przewodnik po Vintage DollsMOJA LALKA SYGNOWANA ALEXANDER


Kupiłam ją na aukcji ,ma 27 cm wysokości i jest w stanie  idealnym ,.nie wiem z którego jest roku.Sukienka ma lekkie odbarwienia ,.Uszyta jest z najdrobniejszymi szczegółami.Na nogach ma pończochy i śliczne buciki. Może uda mi się zdobyć jeszcze inne lalki tej firmy.Będę czujna.

Tak oznaczone są lalki ,moją sygnaturę nie udało mi się utrwalić ponieważ ktoś zdarł większość napisu.
7 komentarzy:

 1. Piękna jest !!!
  Te buciki na obcasie , pomalowane paznokcie i pończoszki - rewelacja !
  Moja sąsiadka miała lalkę od Madam Alexander , lalka była dość duża i miała prześliczne buciki na wysokim obcasie . Byłam w Mimi zakochana :) . To była jedyna lalka mojej sąsiadki , ja miałam ich więcej , więc wymieniałyśmy sie nimi podczas zabawy . Oddałabym połowę swoich za jedną taka Mimi .... :)
  Życzę Ci następnych pannic od Madame :):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne są te lalki. Przepięknie wykonane a dodatki do nich rewelacja. Moja lista życzeniowa wydłuża się coraz bardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie mają bardzo sympatyczne a jednocześnie jakby trochę zamyślone buzie, do tego ich stroje są fantastycznie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach..aż chciało by się choć jedną taką mieć.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałem taka pannę na allegro i miałem ochotę kupić! Świetna jest!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam Pussycat, ale marzę o Cissy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Faktycznie ma cudne detale. Niesamowite! I te butki na obcasie! Jestem pod wrażeniem:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy post, dużo się z niego dowiedziałam, bo ja o tych lalkach nie wiedziałam do tej pory praktycznie nic. Twój nowy nabytek - cudny! Ogólnie lale te mają bardzo ciekawe i subtelne rysy twarzy.

  OdpowiedzUsuń