piątek, 3 stycznia 2014

GLOREX -ALLISONFirma Glorex została założona w 1974 r w Szwajcarii .Początkowo były tam produkowane lalki szmaciane oraz akcesoria do samodzielnego ich wykonywania.. W roku 1982 firma rozszerzyła produkcję i uzupełniła zakres produkcji lalek dla hobbistów .Glorex stał się jednym z wiodących na świecie dostawcą lalek do zrobienia..Ulepszono zakres modelowania i odlewania form .Celem firmy jest rozszerzenie kreatywnego hobby jakim jest wykonanie własnej ,niepowtarzalnej lalki.W firmie można się zaopatrzyć we wszystkie potrzebne produkty i narzędzia.Przezroczyste maski z tworzywa sztucznegoGotowe główki steropianowe

Tkaniny do uszycia lalki

Gotowe zestawy

Gotowe części do wykonania lalki

Części odlewane


Włosy i gotowe peruczki

Wata do wypełniania korpusu


Glinka 


Narzędzia.,zestawy do malowania oczu i ust


Gotowe lalkiDrut 

Kleje


Gotowe wypełnione korpusy lalek


Książki ,poradniki ,katalogi broszury 

Szablony lalek i ubiorówPoradnik jak wykonać samodzielnie peruczkę


Oczy


Buty i inne części garderoby                        GOTOWE LALKI WYKONANE PRZEZ HOBBISTÓW

                                                                                     ALLISONMoja lalka Allison została kupiona na rodzimej aukcji .Ma 45 cm wysokości i jest wykonana z porcelany przez osobę której nigdy nie poznam . Główkę otaczają  prześliczne lśniące włosy , widać dwa urocze ząbki ,, na głowie  napis Creation Glorex ,przypuszczam ,że jest wykonana z gotowych części zakupionych w firmie .Ale kto ją wykonał? Jest piękna i to mi musi  wystarczyć..Dzięki wykonawczyni za śliczną lalkę. A może znajdzie się cudotwórczyni ?
Zdjęcie z aukcji

Dodaj napis

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy wpis. Ciągle czegoś ciekawego dowiaduję się o lalkach. Mam cichą nadzieję, że może i ja kiedyś trafię na lalkę GLOREX.

  OdpowiedzUsuń
 2. Preciosa muñeca y los materiales de Glorex son fantásticos. Feliz año nuevo:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam te laleczki jak dotąd tylko w sieci . Pomysł na takie zrobienie lalki uważam za doskonały . Twoja Alli jest prześliczna :):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna lala, taka w stylu retro - i jeśli chodzi o buzię z ząbkami i również ze względu na marynarski strój. Bardzo ciekawy wpis, nie wiedziałam nawet, że jest taka firma. :)

  OdpowiedzUsuń