czwartek, 23 stycznia 2014

Z WIZYTĄ U BOŻENKI

W końcu spotkanie z następną miłośniczką i kolekcjonerką lalek stało się faktem. Bożenkę poznałam w trakcje sprzedaży lalek. Wtorek , dzień w którym padał marznący deszcz ,samochód wyglądał jak sopel lodu. ,którego nie dało się usunąć.Zmuszona byłam odbyć podróż tramwajem. W drzwiach przywitała mnie Bożenka, miła i wesoła kobietka.Od pierwszych chwil spotkania  poczułam do niej sympatię a wspólne pogawędki o lalkach i oglądanie zgromadzonej  kolekcji  tylko pod pieczętowało naszą znajomość.Rozmowy i wymiana doświadczeń lalkowych przedłużyła się do kilku  godzin a miała to być krótka wizyta . Skusiłam się na dwa kawałki przepysznego ciasta upieczonego przez gospodynię i na kawę, której nigdy nie piję. Za pozwoleniem Bożenki zrobiłam kilka zdjęć w  pokoju lalek, mimo, iż było pochmurnie i światło nie sprzyjało sesji.Kolekcja   ogromna , prawie cały pokój wypełniony porcelankami i bobasami różnej wielkości.Kilka stylowych wózków ,huśtawki,ławeczki ,krzesełka i wiele innych przedmiotów.Całość gustownie ułożona.,można było nacieszyć oczy.Znalazłam tam kilka perełek o których i ja marzę. Czas nieubłaganie mijał,zrobiło się ciemno ,musiałam pożegnać Bożenkę i jej lalki.W drodze powrotnej siedząc już w tramwaju czułam się bardzo pobudzona ,może to skutek kawy albo wrażenia ze spotkania.Mam nadzieję ,że nasza znajomość nie skończy się na tym jednym popołudniu i będzie jeszcze okazja do wielu spotkań.Mamy wspólne zainteresowania i jedną pasję.Bożenko dziękuję Ci za czas spędzony w Twoim towarzystwie ,jesteś osobą o otwartym sercu ,miłą i szczerą co cenię u ludzi najbardziej.


                                                 ZDJĘCIA Z LALKOWEGO POKOJU BOŻENKI

14 komentarzy:

 1. MOJA KOCHANA ULEŃKO JESTEŚ BARDZO DOBRYM CZŁOWIEKIEM BARDZO SIĘ CIESZĘ ŻE CIĘ POZNAŁAM MASZ SERCE OTWARTE DLA LUDZI JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWA ŻE CIĘ POZNAŁAM I MAM NADZIEJĘ ŻE NASZA ZNAJOMOŚĆ BĘDZIE WIECZNA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz .Jestem podobnego zdania i też cieszy mnie znajomość z Tobą.Do następnego spotkania.

   Usuń
 2. Imponujaca kolekcja :)...zazdroszczę spotkania z osoba o takich samych zainteresowaniach i milosci do lalek , pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne lale! Aż miło popatrzeć na taką kolekcję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolekcja imponujące ,kilka set lalek.

   Usuń
 4. To cudowne spotkać pokrewną duszyczkę! Niestety w świecie realnym jest to bardzo rzadkie ale w świecie wirtualnym już bardziej możliwe....
  Imponująca kolekcja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I w świecie realnym wszystko może się zdarzyć ,trzeba tylko chcieć i dążyć do celu.Miałam okazję spotkać kilka koleżanek kolekcjonerek lalek ,które poznałam osobiście Magdę z Kliniki Lalek (spotkaliśmy się już kilka razy mimo dzielących nas kilometrów),Weronikę ,Dagmarę ,Majkę Piotrka.,a teraz Bożenę.Znajomość każdej z tych osób cenię sobie bardzo.

   Usuń
  2. Sprecyzowane zbieradztwo ma większą szansę na znalezienie podobnego zbieracza. Wy kochacie lalki więc łatwo możecie się odnaleźć.
   Widać nawet po obserwowanych blogach jesteście we własnym gronie!
   Ja kocham przeszłość i wszystko co z nią jest związane. Mało tego myślę, że jestem z przeszłości i jeśli miałabym kogoś podobnego do siebie spotkać w realu to z pewnością już dawno spotkałabym...Ale jakoś nie dane mi było....

   Usuń
 5. No nie wiem,bo do mnie nawet na blog przestałaś zaglądać i zastanawiam się,dlaczego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obiecuję zaglądać,nie miałam Twojego bloga w zakładkach i jakoś wpisy mi umykały.Teraz już mam.

   Usuń
 6. Wspaniała kolekcja. Jakie piękne wózeczki, marzy mi się taki staroświecki. Namów Bożenkę na założenie bloga i prezentację swoich zbiorów. A może już ma?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy następnej okazji namówię Bożenkę na założenie bloga ,już podczas ostatniej wizyty wspomniałam ,że powinna pochwalić się swoimi lalkami .

   Usuń
 7. Uwielbiam takie zbiorowe zdjęcia !!!
  Imponująca kolekcja :) . Namawiaj na założenie bloga , namawiaj - takie zbiory cieszą jeszcze bardziej, jeśli można je pokazać innym pasjonatom :):)

  OdpowiedzUsuń
 8. MOJA KOCHANA ULEŃKO DZIŚ ODEBRAŁAM ŚLICZNEGO SKARBECZKA MUSISZ GO ZOBACZYĆ JEST ŚLICZNY NA PEWNO CI SIĘ SPODOBA NO I DOSTAŁAM MŁODĄ PARĘ TEŻ WYGLĄDAJĄ JAK CUKIERECZKI TAK BARDZO BYM CHCIAŁA SIE CIESZYĆ Z TOBĄ TY TYLE MI RADOŚCI DAŁAŚ POZDRAWIAM .

  OdpowiedzUsuń