poniedziałek, 16 czerwca 2014

ELEONORA CD

Dzieki komentarzom za , które bardzo  dziekuję dowiedziałam się ,że  reprodukcja główki lalki Eleonory jest  odwzorowana z Formy JDK Kestnera - 1914 Roku Hildy. 


                                                       
                                                       Johann Daniel Kestner

Byl jednym z niewielu producentów, którzy produkowali kompletne Lalki. Dostarczał również same głowy do  innych państw  Używał wielu sygnatur -. Od 1892 r. formy sygnowano inicjałami JDK oraz serie. Swoje wyroby eksportował do USA pod  Nazwą Excelsior. Produkował również lalki typu Kewpie.
Urodził sie w 1787 roku syn znanego biznesmena  i przedsiębiorcy Bernharda Heinricha Johana Daniela Kestnera. . W 1816 Roku otwiera pierwszą fabrykę lalek .., a w 1820 swoje wyroby eksportuje na cały świat. Rok 1846 powstają pierwsze Lalki papier-mache pokryte woskiem, wprowadza ruchome gałki oczu. W 1851/63 roku jest właścicielem pięciu fabryk zabawek. Umiera w 1858 roku a firmę przejmuje jego wnuk Adolfa Kestner.
W 1930 Roku Fabryka połączyła sie z Kammer & Reinhardt.
1936 Roku - zaprzestanie Produkcji, firma przestaje istnieć.


Dzięki szperaniu w sieci  dowiedziałam się, iż inna moja lalka jest także reprodukcją Kestnera.

                                            Sygnatury GŁÓWEK KESTNERAGłówka Lalki Hilda JDK 

           
                                                                                   Lalki KewpieMoże moja malutka  SONI JEST REPRODUKCJĄ KESTNERA, a myślałam że to Marseille.
Zdjęcia lalek nie są moja własnością. Wyszukane z Sieci.

4 komentarze:

 1. Ciekawe i piękne zdjęcia wyszukałaś. Podobają mi się zwłaszcza ta dziewczynka w białej sukieneczce i czepeczku, dama w kapeluszu z zieloną wstążką i ta ze zdjęcia niżej. (Jak zrobić lalce takie urocze precelki z warkoczy?)
  Nie wiedziałam też, że Kestner miał swój mold "dream baby".W internecie parę razy natknęłam się na te buzie, ale przypisywane były Marseillowi (jako 341) co mnie dziwiło, bo różnicę jednak widać.
  Bardzo ciekawy materiał zgromadziłaś.
  A Twoje lalki... Śliczne modne panny- marynarskie stroje są obecnie na czasie :-) Buzia z ząbkami wygląda zdecydowanie korzystniej.
  Soni jest rozbrajająca z tą swoją fryzurka. Wygląda na moherową i pasuje do niej super. Marseillowskie dream baby są raczej łyse :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, że je opisałaś. Nie mam co prawda wielkich nadziei, ale może kiedyś trafię jakąś JDK. Przynajmniej od razu będę wiedziała. Twoje dwie repro są cudne. Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezwykle interesujący post i masa materiału wspomagającego! Nieźle można się doszkolić. Jestem pod wielkim wrażeniem całej Twojej wiedzy i umiejętności przywracania "życia" starszym lalkom!
  Pozdrawiam bardzo serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie, ale to nie Kewpie, ale Googly.

  OdpowiedzUsuń