piątek, 4 października 2013

DARIA LALKA CELULOIDOWA- NASTĘPNA Z PUDŁA

                                                                 UWAGA-WAŻNE
Pażdziernik to miesiąc walki z rakiem,miesiąc różowych kokardek..Aby jak najwięcej kobiet pomyślało by właśnie teraz się przebadać.                                                      RAK TO NIE WYROK

Podaję wam pomocną dłoń

ZBADAJ SIĘ
   

                                                                              DARIA DARIA -lalka celuloidowa następna z kupionego wcześniej pudła.Miałam z nią nie lada problem .Myślałam ,że nie uda mi się jej odnowić .Była w okropnym stanie .Buzia z licznymi pęknięciami ,bez oczu ,włosów ,.Kończyny wisiały na resztkach gumy.Po porządnym wyszorowaniu,nie obyło się bez użycia cieniutkiego papieru ściernego,lalkę na nowo poskładałam ,wprawiłam oczy i przykleiłam nową peruczkę.Sukienkę zrobiła moja znajoma. Blizny na buzi jednak zostały.Jest sygnowana literami T R w trójkącie .Ma 52 cm wysokości.Numer 700/52.

DARIA TO LALKA W ŻÓŁTYM SWETERKULALKA W TRAKCIE ODNOWY


DARIA GOTOWA DO PREZENTACJI

W tym tygodniu odebrałam moje wyniki z badań kontrolnych i na chwilę obecną wszystkie są dobre ,więc jestem spokojniejsza.Jeszcze mam szansę na życie.Aby poprawić sobie humor wybrałam się dzisiaj na targ staroci w Bytomiu .Oto łupy.Wcale nie było tak tanio.Trochę musiałam się potargować .Lalki strasznie drogie ,nawet te bardzo zniszczone.

10 komentarzy:

 1. Cieszę się, że wyniki są w porządku! A profilaktyka jest bardzo ważna....
  Na targach staroci strasznie drogie lalki, ostatnio patrzyłam i byłam zdruzgotana cenami. Tak jak pisałaś nawet te zniszczone są drogie! Kupiłam jedną wielgaśną nie mam pojęcia ile może sobie liczyć lat. Ale wygląda na starą i bardzo mi się podoba...
  Śliczna jest Twoja kolekcja. Za każdym razem jestem oczarowana oczywiście dla mnie im starsze tym ładniejsze ale ja tak mam nie tylko z lalkami! ;)
  Pozdrawiam serdecznie!
  Rose

  OdpowiedzUsuń
 2. Najważniejsze w tym wpisie jest chyba to, że masz dobre wyniki ;) Daria ma śliczną buźkę.. po wyszorowaniu, wprawieniu oczu i nowej czupryny wreszcie wygląda jak na lalkę przystało :) Targowe łupy zapowiadają się bardzo smakowicie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześliczna panienka, trochę przypomina stare porcelanowe lale:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsze , że Twoje wyniki są dobre !!! :)
  Lalkę ślicznie odrestaurowałaś - wygląda naprawdę pięknie .
  Jeszcze raz BARDZO dziękuję Ci za niespodziankę !! :):)

  OdpowiedzUsuń
 5. piękna renowacja! Lalki mimo iż drogie, to dobrze trafiły! Zdrówka i oby kolejne wyniki było owocne!! :))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Będzie dobrze :)
  Duuużo zdrówka życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się z Tobą tymi wynikami. Darię odnowiłaś genialnie. Gromadka z Bytomia wspaniała, zazdroszczę , bo u nas takich lalek na lekarstwo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie z tymi wynikami, oby tak dalej i jeszcze lepiej.
  Lalka piękna, uwielbiam te ząbki a reszta zapowiada się obiecująco:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję Wszystkim z miłe komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ojej, ile biednych truchełek. Uwielbiam lalki z ząbkami, chociaż większość ludzi mi mówi, że są upiorne. Jeśli trafiłabyś na ręce od takich lalek, to byłabym ogromnie wdzięczna za info, bo poszukuję do takiej lalki http://sinestro.pinger.pl/m/20205402.

  OdpowiedzUsuń