środa, 2 października 2013

LALKI FIRMY FAMOSA i FACE DOLL

                                                      LOGO FIRMY

Firma Famosa  została założona przez kilku producentów zabawek w Onil ( Alicante -Hiszpania.)Od powstania firmy jest liderem na rynku hiszpańskim i portugalskim w produkcji zabawek.Od roku 1964 Famosa sprzedaje swoje wyroby na całym świecie.Ma wiele biur w Europie.Najpopularniejsze lalki to Nnuco -Lalki przeznaczone dla niemowląt oraz Piny Pon i Nancy.


                                                              PRODUKCJA LALEKLALKA z 1958 r

Rok 1972 Carol

Rok 1978 NENCO

ROK 2006  Nancy

LALKI TYPU BOBAS
PINY PON 

INNE LALKI


LALKI Z MINKAMI                                             MOJA LALKA FIRMY FAMOSA                               Jest mulatką i ma 35 cm wysokości .Wykonana z twardej gumy.

Wymagała tylko wymycia ,uczesania. Założyłam jej tylko śnieżnobiały fartuszek

                                      LALKI   FACE   DOLL  -LEVIS GALOOB -L.G.T.I.                        Są cudowne ,Każda inna ,o innym wyrazie buzi.Prawdziwe cudo dla dziewczynek.Czyż nie są urocze

                 
                                                   MOJA LALKA MA 35 CM-jest z 1990 r
9 komentarzy:

 1. Princess Zombie to tak naprawdę "Once Upon a Zombie" i wcale nie są produkowane przez Famosę. Twórcą OUaZ WowWee Group - http://www.wowwee.com/ouazdolls/

  A laleczki w ubrankach inspirowanych Myszką Minnie to, wbrew podpisowi wcale nie PinyPon a "I love Minnie" (aczkolwiek rzeczywiście produkowany przez Famosę)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za obszerne wiadomości ,nie jestem znawcą tego typu lalek .Uwzględniłam i wykasowałam podpis.Takie informacje znalazłam w sieci.

   Usuń
 2. świetne sa te panny z minkami!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię Nancy i zamierzam sobie kilka egzemplarzy różnomoldkowych zgromadzić . Od 27 września do 19 stycznia odbywa się w Madrycie wystawa poświęcona tej lalce
  http://museodeltraje.mcu.es/index.jsp?id=770&ruta=3,16,170,725
  Nancy będzie występować w kreacjach zaprojektowanych przez hiszpańskich projektantów mody . Hiszpanie produkują bardzo dużo wspaniałych lalek .

  OdpowiedzUsuń
 4. To już wiem skąd się wzięła Nancy :) Nawet nie wiedziałam, że jej fabryczne koleżanki są tak różnorodne :) Moim faworytem jest chyba Nenuco, choć i Twoja mulatka bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne są hiszpańskie lalki. Bardzo się cieszę z posiadania w moich zbiorkach starszej i nowszej wersji Nancy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne laleczki. Mam Nancy i Pinypon. Lalek od FACE DOLL -LEVIS GALOOB -L.G.T.I. jeszcze nie mam, ale chętnie bym przygarnęła. Zwłaszcza tę, co wygląda jak Azjatka. A figurki regionalne też nie są od Famosa, to Marin Chiclana, pisałam o nich.

  OdpowiedzUsuń
 7. Twojej Mulatce jest bardzo do twarzy w tym białym fartuszku! Wygląda jak nowa. Spośród prezentowanych fotografii najbardziej podoba mi się lala stylizowana naJaponeczkę. :) A w ogóle bardzo interesujący wpis. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. masz cudowne famoski!
  lubię Nancy oraz Jej
  przyjaciół - choć nie
  pogardziłabym minkowatymi
  oraz taką, która otwiera
  ten post :)

  OdpowiedzUsuń